Bo jedzenie ma znaczenie!

Blisko rok przygotowań, ostatnie dwa miesiące to intensywna praca przez cały dzień, ale i w nocy nie miałem spokoju, bo przez sen planowałem, rozwiązywałem problemy i ostatecznie nie spałem za dobrze. W końcu jednak oto jest – Sklep Kukurykuuu.pl – żywność ekologiczna, lokalna i tradycyjna, przy ulicy Kochanowskiego 29 w Rzeszowie. Miejsce gdzie będę mógł pracować, spotykać się, rozwijać pomysły, pomagać innym i mam nadzieję , przy okazji coś jeszcze zarobić 😉 To nie jest dzieło przypadku.

Życie nauczyło mnie, że „jedzenie ma znacznie” ale nie tylko ono. Na to, w jaki sposób żyjemy, funkcjonujemy i jacy jesteśmy ma wpływ przede wszystkim sposób naszego myślenia oraz ciągłe poszukiwanie prawdy w świecie opanowanym przez komercję i masową kulturę, gdzie ostatecznie i bezkompromisowo liczy się tylko pieniądz. Nie Ty, nie Twoje zdrowie, ale czyjś zysk. To smutne a w większości przypadków prawdziwe.

Zauważyłem jeszcze jedną powszechną rzecz. Problemem dla większości ludzi jest nie brak pieniędzy, ale brak wiedzy. To zdumiewające jak człowiek potrafi szkodzić sam sobie oraz drugiemu człowiekowi. Rodzice szkodzą dzieciom, które przecież kochają najbardziej na świecie, a kupując im tony słodyczy i konserwowanych napojów fundują im w przyszłości np. cukrzycę typu B lub coś jeszcze gorszego…

Rachunek końcowy za żywność to nie tylko paragon ze sklepu. Należy do niego dodać także wydatki u lekarza oraz w aptece. Dopiero taka kalkulacja sprawia, że możesz porównać żywność ekologiczną z żywnością konwencjonalną – „marketową”.

A co do sklepu. Już działa, ale wciąż sporo jeszcze do zrobienia. Wiele pomysłów mam w głowie ale wymagają one czasu i pieniędzy. Mam nadzieję, że moi klienci pozwolą mi je zrealizować. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Uwagi, które słyszymy skrzętnie notujemy i wyciągamy z nich wnioski. Jedyne, o co chciałbym prosić, to o cierpliwość, bo „nie od razu Kraków zbudowano”.
A na koniec ogromne wyrazy wdzięczności, wszystkim, którzy mnie wspierali na wszelkie sposoby: materialnie, oferując pomoc w wykonywanych pracach, psychicznie, dobrym słowem. Nie sposób wszystkich wymienić. Jestem Wam ogromnie wdzięczny! Na wyróżnienie zasługuje Jasiek, który zjawił się niespodziewanie i został kierownikiem budowy, mój Tato, na którego zawsze można liczyć oraz Maciek, który dał mi ogromny kredyt zaufania. Bez Was nie byłbym tu gdzie jestem. Na koniec, o tym co najważniejsze: moja Rodzinko, wiem że mało mam dla Was czasu, ale będzie lepiej. Ja to wiem.

Mirek, Kukurykuuu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *