Czy wiesz? Czy chcesz wiedzieć?

Czy wiesz w jakich warunkach uprawiane są pomidory, papryka, sałata, które kupujesz w sklepach?
Czy wiesz wygląda aktualnie dojenie krów w dużych kombinatach rolniczych?
A fabrykę jajek widziałeś?
Czy wiesz jak przychodzą na świat kurczaki? 
A wiedziałeś, że większość z nich nigdy nie widzi słońca?
A słonecznikowe żniwa?
Po co maski przeciwgazowe w ogrodnictwie? Czyżby coś „pomagało” roślinom, a mogło zaszkodzić człowiekowi?

„Chleb powszedni” – tym razem film niemiecki, tytuł oryginału: „Unser täglich brot”. Film zupełnie inny od tych, które już widziałem. Wiele scen z tego filmu znam z autopsji, a mimo to bardzo mnie poruszył. Chyba dlatego że jest specyficznie zrobiony. Nie ma lektora, który by komentował to co widzisz. Jesteś widzem i jednocześnie tym który musi wyciągnąć wnioski, nie czekając na komentarz.

Pewne obrazy są już nieaktualne. Np. kurom nioskom trochę się „polepszyło” w związku z wprowadzeniem nowych przepisów w Unii Europejskiej.

Film zawiera sceny drastyczne takie jak ubój i rozród zwierząt. Oczywiście możesz się wycofać i zrezygnować z oglądania. Możesz też pominąć te sceny, na które masz za słabe nerwy i oglądać dalej.

Niektóre sceny z filmu były kręcone w Polsce. Zwróć uwagę  na rozmowę dwóch pań zajmujących się „obróbką” pisklaków. Znajomy jest także język robotników pracujących przy zbiorze szparagów.

Temat nie jest łatwy i większość ludzi woli nie wiedzieć… Ja uważam jednak że warto znać prawdę, a  wiedzę tę wykorzystać w celu ulepszania świata. Bo nikt inny, tylko TY codziennie głosujesz ja ma wyglądać świat. W jaki sposób? To banalnie proste. Przy pomocy swoich pieniędzy, które musisz wydać „na życie”. A wydając je na ten czy inny produkt dajesz poparcie i pracę wszystkim którzy za nim stoją. Jeśli np. kupujesz jajka z ferm przemysłowych z „3” z przodu w kodzie, to znaczy, że akceptujesz ten sposób hodowli, oraz takie a nie inne traktowanie zwierząt. Jeśli wybierasz jajka ekologiczne „0” to ewidentny znak że jesteś przeciwko „kołchozom” produkującym żywność i bezgranicznie wykorzystującym zwierzęta, oraz że zależy Ci na zdrowiu swoim i swojej rodziny. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pierwszy przypadek to głównie wynik niewiedzy lub braku pieniędzy. Choć i tutaj można by polemizować… Film do oglądnięcia na youtube. Pomimo ostrzeżenia które zamieściłem, zachęcam jednak do oglądnięcia. 

W przypadku dzieci (jeśli tu trafią) oglądanie filmu tylko za zgodą i w towarzystwie rodziców.

 Mirek, kukurykuuu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *