Dopóki żyjesz w błogiej nieświadomości…


a problemy zdrowotne omijają Cię z daleka, trudno będzie Ci dostrzec, że balansujesz na krawędzi. Nawet jeśli dostajesz ostrzeżenia od swojego organizmu, możesz ich nie rozumieć, nie skojarzyć. Być może po prostu je ignorujesz – nie słuchasz siebie. Pojedyncze głosy na temat niezdrowego stylu życia współczesnego człowieka giną gdzieś w szumie medialnym. Czy jest sens coś zmieniać, skoro jest dobrze? A może coś już wyrwało Cię z sielanki lub zaniepokoiło? Chcesz poznać prawdę?

Prawdziwy problem zaczyna się, gdy świadomość przekroczy pewien próg. Masz dylemat: co kupić do jedzenia? Czy to, co powszechnie oferuje większość sklepów i marketów, a reklamy telewizyjne przekonują, że jest super. Czy może otrząsnąć się ze złudzeń i poszukać czegoś innego, gdzie indziej? A przede wszystkim poszukać prawdy.

Chemizacja żywności od lat postępuje w zawrotnym tempie. Żywność przemysłowa jest „ulepszana”, bo rachunek ekonomiczny jest najważniejszy, bo trzeba szybciej, bo trzeba więcej, bo trzeba obniżyć koszt. Producenci żywności doskonale wiedzą, że jedzenie kupuje się oczami, więc dbają o odpowiednie opakowanie, także o to, by ich produkt wyglądał atrakcyjnie i to jak najdłużej.

Człowiek nie jest zaprogramowany do spożywania żywności wysoko przetworzonej. Ten rodzaj żywności, wszechobecny i spożywany przez większość ludzi z tzw. krajów rozwiniętych, wcześniej czy później prowadzi do katastrofy.

Etykieta z produktu żywnościowego jest nam w stanie powiedzieć wiele pod warunkiem, że ją przeczytamy. I co na niej widzimy? Oprócz składników, które naturalnie powinny znaleźć się w składzie, mamy szeroki arsenał, różnego rodzaju „polepszaczy”, znanych także jako „E”: konserwanty, wzmacniacze smaku i zapachu, barwniki, emulgatory i zagęszczacze, słodziki, antyutleniacze i tak dalej, i tak dalej… Prawda jest też taka, że nie wszystkie „E” są podejrzane. Natomiast wszystkie „E” dodawane do produktów spożywczych są (z kilkoma wyjątkami) zbyteczne.

Niniejszy serwis mam nadzieję pogłębi Twoją świadomość i pomoże dokonać właściwego wyboru przy dokonywaniu zakupu żywności. Postaram się spojrzeć z nieco innej perspektywy na ten temat. Z perspektywy konsumenta z trudem szukającego na półce właściwego produktu, a nie – w desperacji – biorącego „co popadnie”.

Postaram się pokazać, że można – a nawet trzeba – inaczej. Przy okazji nie zaszkodzi odrobina wiedzy, bo jak się okazuje diabeł najczęściej tkwi w szczegółach, gdzie na przykład „identyczny z naturalnym”, wcale nie musi być „naturalny”.

Poczuj się jak w Matrixie.
Jeśli nie zależy Ci na poznaniu rzeczywistości w której żyjesz, weź niebieską pigułkę, dzięki której pogrążysz się w błogiej iluzji i zapomnisz o sprawie.

Jeśli natomiast chcesz wydostać się z błędnego koła, weź czerwoną, albo lepiej nie bierz nic – po prostu otwórz szeroko oczy i czytaj dalej tego bloga.

Zapraszam

Mirek, Kukurykuuu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *