01 02 03 04 05 06 07
Shared website hosting with bluehost review company. Find low priced cheap hosting online.

Surowe ma wszystko!

Drukuj
Utworzono: 11 maj 2015

surowe kakao czekoladaBył sobie człowiek. Pewnego dnia opanował ogień i zaczęła się jego wielka przygoda kulinarna, która trwa do dziś. Mało tego, że trwa, przeżywa istny renesans. Ilość programów kulinarnych i w telewizji pobiła chyba wszelkie rekordy. Master Chef, Pascal, Okrasa, Charlie z Kanady, Magda Gessler wchodząca na zaplecza restauracji i wiele innych robią furorę i generalnie dobrą robotę, bo zachęcają ludzi do własnoręcznego gotowania i poszukiwania. Ale, zawsze jest jakieś, ale. Wszystko trzeba robić z głową. Pomimo że jeździmy szybkimi samochodami, trzymamy w ręku smartfony, to nasz organizm ewolucyjnie wciąż jeszcze pamięta paleolit i surowe jedzenie. Wcale nie zachęcam, aby nagle rzucić wszystko i jeść tylko tatara (poniekąd bardzo zdrowe danie), ale dobrze jest wiedzieć, co warto pichcić, a co jednak odpuścić i zjeść na surowo.

Kilka lat temu spotkałem człowieka chorego na raka, w zaawansowanym stadium choroby.

Masło jest do jedzenia, margaryna na sprzedaż.

Drukuj
Utworzono: 17 grudzień 2014

margarynaI znowu Święta. Większość pań domu zajmie się wypiekami i słodkościami. Trzeba upiec dużo, smacznie i wystawnie, no bo przecież są Święta. Stoły będą się uginać od dobra wszelakiego, goście zachęcani do konsumpcji będę mieli okazję podziwiać kunszt cukierniczy gospodyni, która podaje im przecież serce swe na talerzu. Zanim to jednak nastąpi mężowie z listami zakupów udadzą się do dużych sklepów, aby zgromadzić wszystko, co niezbędne. W zakupowym szale zgarną z półek ogromne ilości mąki (niestety pszennej), jajek (tych najtańszych z promocji po 30 szt w opakowaniu), cukru i margaryny...
To taki trochę stereotyp, ale właściwie, dlaczego kupuje się margarynę?

W roli głównej: CUKIER

Drukuj
Utworzono: 29 marzec 2015

W roli głównej: CUKIER

Albo: "W roli głównej: jaja, 30 szt. za parę złotych. Tego typu reklamy, pewnej dużej sieci handlowej słyszałem ostatnio. Tani sposób na przyciągnięcie klientów przed świętami. Kogo przyciągną wielkie sieci? Oczywiście znajda się chętni, którzy przedkładają ilość, nad jakość. Jeśli 30 szt. jaj ma kosztować dajmy na to 5 zł, to mamy 16 gr za sztukę. Ja bym się bał zjeść takie jajo. nawet, jeśli produkt z reklamy to tzw. "loss leader" sprzedawany na granicy opłacalności, albo i poniżej, to i tak strach pomyśleć co zjadła ta kura, że jej hodowla opłaca się za 16 gr za jajo?

Nie wcieraj w siebie ropy naftowej

Drukuj
Utworzono: 14 lipiec 2014

balsam do opalania parabeny

Nie będę pisał teraz o wszystkich kosmetykach oraz o tym, co zawierają, bo to temat na pracę doktorską. Ech, włos się jeży na głowie, gdy pomyślę, jakie substancje siedzą w dezodorantach, mydełkach, farbach do włosów, balsamach, kremach. No właśnie o kremach do opalania z filtrem UV chciałem napisać, bo to temat na czasie.

Pestki moreli - największy wróg raka???

Drukuj
Utworzono: 03 czerwiec 2014

pestki moreli bio
Rak, jak powszechnie wiadomo, jest jedną z najpoważniejszych i zarazem coraz częstszych chorób. Nieważne, czy człowiek ma genetyczne skłonności ku niemu, czy też nie. W dzisiejszych czasach zanieczyszczone środowisko, chemiczna żywność na większości sklepowych półek i stołów w naszych domach, stres i codzienna gonitwa, brak systematycznego ruchu sprawiają, że zachorowanie na nowotwór jest znacznie bardziej prawdopodobne aniżeli dawniej. A czym jest rak? - w rozumieniu większości ludzi praktycznie wyrokiem śmierci, czasem odroczonym na dłużej, czasem wykonywanym bez zwłoki. Chemioterapia oraz radioterapia rzadko kiedy przynoszą efekt w postaci wyzdrowienia. Odsuwają jedynie skutki, zmniejszają dolegliwości, ale same nie pozostają bez wpływu na ogólną kondycję organizmu, gdyż uderzają w komórki zdrowe tak samo, jak w nowotworowe, a co za tym idzie, niszczą je i powodują spustoszenie w organizmie człowieka.

Istnieją jednak alternatywne sposoby walki z rakiem lub profilaktyki antynowotworowej. Tam gdzie klasyczna medycyna rozkłada ręce pojawia się nadzieja jaką daje wszechmocna natura. Przykładem może być stosowanie substancji nazywanej witaminą B17, amigdaliną lub też letrilem,

Ja już nie chcę do apteki

Drukuj
Utworzono: 13 luty 2014

manipulacja, apteka

Wczoraj stałem dość długo w kolejce, w aptece i miałem okazję zaobserwować zachowania ludzi. Po co byłem w aptece? Czyżby po super pigułkę na każdy ból? :-) Otóż nie, chciałem kupić plaster z opatrunkiem. To, co zobaczyłem i usłyszałem było naprawdę przerażające. Ludzie uzależnili się do leków. Kupują je w ogromnych ilościach i młodzi i starzy. Ci pierwsi, nie mają czasu pomyśleć i kierują się kryterium: szybko i wygodnie. Ci drudzy płaczą, bo drogo, ale płacą, bo co mają zrobić. Wkręcili się w ten system i chyba zapomnieli, ze istnieje inny lepszy świat. A może tak jest wygodniej, nie widzieć, nie słyszeć i ponarzekać?

Słyszałem, że w czasach stalinizmu istniało pojęcie "miłości do kata".

Polska Super Żywność

Drukuj
Utworzono: 06 luty 2014

Brzmi, jak slogan ministerstwa rolnictwa, ale ja nie mam z nimi nic wspólnego ;-)superfood super żywność

Cudze chwalicie, swojego nie znacie! Taki zarzut, (może nie wprost) usłyszałem od Doroty, po przeczytaniu mojego artykułu "Co to jest Superfood?". Krytyka była jednak konstruktywna, a taką lubię najbardziej, bo jak się okazuje istnieje także polska lista Superfood. Niniejszym chciałbym ją przedstawić, w ślad za autorami (www.odzywianie.info.pl). Ale wtrącę także swoje 3 grosze, bo nie byłbym sobą, gdym tak po prostu coś bezmyślnie przekopiował.

A więc Polacy nie gęsi ;-) Tego, co wymienię poniżej mamy pod dostatkiem, tylko żeby się chciało chcieć...

Ziemia okrzemkowa - przepędź nieproszonych gości

Drukuj
Utworzono: 29 styczeń 2014

ziemia okrzemkowa
Ziemia Okrzemkowa 
 - Przyjazny sposób,  jak usunąć z organizmu pasożyty, grzyby i toksyny.

Tytułem wstępu. Jest to produkt dosyć nowy na rynku polskim, chociaż pochodzi sprzed milionów lat. Nie jest to wytwór laboratorów firm farmaceutycznych. Jest to po prostu ziemia, ale niezwykła, w pełni naturalna i bezpieczna. Minerał zmielony, w postaci mąki, o biało-kremowym kolorze. Po co to komu? Jak już pisałem kiedyś, nie wszyscy staną się zadeklarowanymi weganami, nie wszyscy też zaczną stosować w praktyce dietę warzywną (bo w teorii każdy jest w stanie jeść 5x dziennie warzywa, ha, ha :-), nie wszyscy "zafundują" sobie kilkudniowe posty, bo każdy z nas jest inny. Ale problem wszyscy mamy jeden: zakwaszenie organizmu, złogi, toksyny, pasożyty, pleśnie. Odpowiedzią na te problemy może być ziemia okrzemkowa. Jeśli temat Cię interesuje czytaj dalej, jeśli nie, zachowaj przynajmniej pamięci to, że istnieje coś takiego. Przyjdzie dzień, gdy zaczniesz szukać...

Zacznij od wody

Drukuj
Utworzono: 07 grudzień 2013

Chcesz coś zmienić i nie wiesz od czego zacząć - zacznij od wody.
1-2 szklanki wody na czczo mogą zdziałać cuda.butelka wody

Woda to coś więcej niż myślisz. A jej wpływ na codzienne funkcjonowanie organizmu jest ogromny. Czy skojarzysz złe samopoczucie, brak sił do pracy, senność, rozdrażnienie, skoki ciśnienia z brakiem odpowiedniej ilości wody lub z jej niewłaściwymi parametrami? Jeśli nie, to ten artykuł jest z pewnością dla Ciebie.

To że nasz organizm składa się w 70% z wody wie już każde dziecko w szkole podstawowej. Szkoda że z wiedzy tej nie nie wynikają odpowiednie wnioski.

Pytanie elementarne - ile wody dziennie potrzebuję?

Pyłek pszczeli da ci więcej niż myślisz

Drukuj
Utworzono: 02 wrzesień 2013

pyłek pszczeliZamiast sztucznych multiwitamin
i mikroelementów

Kiedyś opowiadałem pewnej pani doktor, że odporność u dzieci buduję przy pomocy pyłku pszczelego, echinaceii, naturalnej witaminy C. Pani doktor skomentowała to nieco lekceważąco: "A to taka, ludowa medycyna..." A jaka ma być? Ja się pytam. Ręce opadają. Nie można się jednak dziwić, gdyż współcześni lekarze nie wiedzą chyba zbyt wiele o dietetyce, zielarstwie i naturalnym leczeniu. A szkoda, bo składając przysięgę Hipokratesa, zapomnieli chyba, co głosił: "Niechaj jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo będzie jedzeniem".

Zostawmy jednak lekarzy szczególnie tych niereformowalnych, którzy leczą skutki a nie przyczyny i weźmy sprawy w swoje ręce. Przy pomocy pyłku pszczelego można bardzo skutecznie przygotować się na ciężki zimowy sezon. Rezultaty takiej kuracji pyłkowej są naprawdę imponujące. Żaden kompleks witamin i mikroelementów nie dokona tego samego (jeśli w ogóle czegoś dokona...). Co sprawia że pyłek ma taką moc?  Co w nim siedzi? Na co jeszcze pomaga? Jak wygląda kuracja pyłkowa? O tym wszystkim po kolei. 

Copyright © 2012-2017 Kukurykuuu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla 1.7 Templates designed by college jacken