01 02 03 04 05 06 07
Shared website hosting with bluehost review company. Find low priced cheap hosting online.

Jak Kupować

3x przeziębienie, 2x ból, 1x niestrawność proszę...

Drukuj
Utworzono: 12 kwiecień 2016

 

 

Tytułowe zdjęcia zrobiłem jakiś czas temu w jednej z rzeszowskich aptek sieciowych. Nie trzeba być wielkim odkrywcą, aby zobaczyć, na co cierpi nasze społeczeństwo. A dlaczego cierpi? Głównie z powodu niewiedzy i poddawania się propagandzie medialnej. Ale też z braku czasu, czego sam doświadczam. Łatwo jest wyciągnąć  bezmyślnie rękę po cudowne antidotum, jeśli w telewizji reklamuje je ktoś taki jak ja, z tymi samymi problemami i jeszcze twierdzi że to działa. A ja potrzebuje szybkiej pomocy, bo mam coś pilnego do zrobienia i NIE MAM CZASU, żeby chorować. NIE MAM CZASU nawet na to, żeby się zastanowić, czy ma to sens. 

3x PRZEZIĘBIENIE

Przede wszystkim największa kasę zbija się na słabej odporności na infekcje.

A nie ma pan w woreczkach foliowych?

Drukuj
Utworzono: 18 październik 2015

Gotowanie w folii

Z pamiętnika subiekta - odcinek kolejny.

- Ma pan kaszę.., tę no... gryczaną?

- Tak oczywiście. (i pokazuję klientce półkę z kaszami w torebkach papierowych)

- A nie ma pan tej kaszy, ale w woreczkach plastikowych, takich do gotowania...?  (w głosie klientki słyszę spory zawód, wygląda na to, że jest u mnie pierwszy raz…)

- Nie, nie sprzedajemy takiej, o jakiej Pani myśli. Bo wie Pani co, gotowanie folii w garnku, to nie jest dobry pomysł.

- Tak?, Hmm…

Tani olej silnikowy czy brzydka sukienka?

Drukuj
Utworzono: 06 czerwiec 2014

na co wydajemy pieniądze

Z pamiętnika subiekta. Odsłona kolejna.

- Panie, a po ile te truskawki?
- Po 7,50 zł/kg.
- Łoo too droogo...
- Wcale nie. To są truskawki z ekologicznego gospodarstwa, nie opryskiwane chemicznie. Są zdrowe.
- Eee, Ni ma takich. Wszyscy pryskajo.

Jak mnie osłabiają tacy klienci! Na szczęście nie ma ich wielu. Czasem taki się napatoczy, wtedy modlę się, żeby jak najszybciej wyszedł i nie wracał....

1000 razy więcej pestycydów

Drukuj
Utworzono: 24 listopad 2013

Pestycydy w owocach

Mój kolega, pracuje w firmie produkującej żywność dla dzieci. Zleca on m.in. badania surowców do soków i odżywek. Kilka tygodni temu dał do zbadania próbkę jabłek, tzw. "deserowych" przeznaczonych do sprzedaży w marketach. Jabłuszka były ładne, kształtne i apetyczne. Oczywiście wszyscy byli pewni, że wyjdą przekroczenia w pozostałościach pestycydów, ale to, co usłyszałem wprawiło mnie w osłupienie. W stosunku do norm dla dzieci badania wykazały aż 1000 krotne przekroczenie. Mówimy o takich pestycydach oraz ich metabolitach jak: kaptan, THPI, glifosat oraz imidachlopryd. To bardzo niebezpieczne substancje i niestety powszechnie stosowane. (Oczywiście ta partia jabłek nie była przeznaczona i nie poszła do produktów dla dzieci.) Prawdopodobnie jabłka te trafiły już do sklepów a ludzie cieszą się, że kupili sobie smaczne i "zdrowe" owoce. Ogólna rada dla rodziców:

Nie jedz chorych zwierząt

Drukuj
Utworzono: 28 październik 2013

chore zwierzęta

W zasadzie można by napisać "Nie jedz mięsa w ogóle" i zakończyć temat. Ale to nie jest takie proste, ponieważ 100% ludzkości nie stanie się nagle wegetarianami. Tradycja oraz przyzwyczajenia są zbyt silne, aby szybko je zmienić (jeśli w ogóle...) Nie chcę też wchodzić tutaj w kwestie etyczne, ponieważ każdy ma swoje sumienie. Chciałem na kilku przykładach pokazać jak manipulowany jest współczesny konsument a biznesy: rolniczy, spożywczy i farmaceutyczny po kolei wyciskają z niego pieniądze. No dobrze, wyobraź sobie, że pochmurny listopad trwa przez cały rok, albo dłużej. Nie ma słońca, przebywasz tylko i wyłącznie przy sztucznym oświetleniu. Czy będziesz zdrowy?

Rybka lubi pływać...

Drukuj
Utworzono: 18 lipiec 2013

ryby hodowlane, ryby dzikie

Nie zawsze  jednak ma taką możliwość...

Lubisz łososia wędzonego? Ale nie chcesz, aby pochodził z hodowli? Ciężka sprawa. Praktycznie cały wędzony łosoś dostępny w Polsce, w sklepach jest łososiem hodowlanym pochodzącym głównie z Norwegii lub Szkocji. Żyje analogicznie jak kurczak przemysłowy na fermach. I dlatego ja już nie jem łososia wędzonego (a szkoda, bo to bardzo smaczna przekąska) Znając realia hodowli oraz poziom skażenie u tych ryb, powiedziałem pewnego dnia NIE. Nie znaczy to wcale, że porzuciłem spożycie ryb zupełnie. Nic z tych rzeczy. Ryby należy kupować i jeść ale trzeba robić to z głową. 

Co je świat?

Drukuj
Utworzono: 06 luty 2013

Zdrowa żywność
Obecnie jesteśmy świadkami największych zmian w sposobie odżywiania człowieka jakie miały miejsce w całej naszej historii. Zmiany jakie nastąpiły przez ostatnie 50 lat są większe niż przez poprzednie 10 tysięcy. Globalizacja, masowa turystyka, kopropracyjne biznesy z branży spożywczej, zmieniły oblicze półek w sklepach. W Polsce dodatkowo przeżyliśmy upadek komunizmu i puste półki zapełniły się ogromną ilością atrakcyjnych dla oka towarów.

Więcej znaczy mniej

Drukuj
Utworzono: 19 grudzień 2012

 żywność przemysłowafoto: http://organicconnectmag.com

Intensywne rolnictwo dąży do osiągnięcia jak największych plonów przy jak najmniejszych kosztach. Wyniki są naprawdę imponujące. Osiągane plony są większe o kilkadziesiąt a nawet kilkaset procent w stosunku do tradycyjnych upraw sprzed lat. Szkoda tylko że nikt w tym biznesie nie myśli o Tobie i Twoim zdrowiu a jedynie o zyskach ze sprzedaży - bardzo typowe we współczesnym świecie, ale nie zgadzaj się na to.

Przejdźmy do meritum. Czy 1kg współczesnego dajmy na to brokuła równa się 1kg brokuła sprzed lat?

Miody w markecie? Ryzyko w pakiecie.

Drukuj
Utworzono: 22 październik 2012

miody z marketuMiód bez wątpienia jest czymś dobrym. Stanowi świetny zamiennik dla cukru, posiada enzymy pszczele, wspomagające nasz system immunologiczny. Esencja zdrowia. Tylko nie zawsze... Nie pozwól na to, abyś kupił mieszankę cukrów w kolorze karmelu, wzbogaconą zestawem pestycydów i antybiotyków.

3 grzechy główne producentów i sprzedawców miodu:

Parszywa dwunastka

Drukuj
Utworzono: 01 październik 2012

pestycydy w owocach i warzywach
Będzie trochę inaczej niż w filmie Roberta Aldricha o tym samym tytule. Ta dwunastka nie popisze się brawurową akcją. Akcję musisz podjąć TY
.

Dosyć zagadek i do rzeczy. Są takie owoce i warzywa które aby urosły w warunkach upraw przemysłowych potrzebują szczególnej ochrony zabiegami chemicznymi. Siłą rzeczy pozostałości pestycydów, fungicydów i innych środków chemicznych są w nich szczególnie wysokie. O nawozach sztucznych nie wspomnę... Bywa też tak, że z natury jedne gatunki kumulują więcej chemii niż inne. Spotkasz je w każdym niemal sklepie i kupujesz zapewne bardzo często.

Copyright © 2012-2017 Kukurykuuu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla 1.7 Templates designed by college jacken