01 02 03 04 05 06 07
Shared website hosting with bluehost review company. Find low priced cheap hosting online.

No to jak, z tą supelementacją?

Drukuj
Utworzono: 27 marzec 2017

Bardzo często znajomi zadają mi pytanie:

- Trzeba się suplementować, czy nie?
- I tak, i nie... ze wskazaniem na tak.
- Co przez to rozumiesz?
- Jeśli kupujesz na co dzień 100% żywności ekologicznej, pijesz odpowiednia ilość wody o dobrym pH i redoxie, nie stresujesz się i nie żyjesz w zbyt dużym pospiechu, codziennie ruszasz się chociaż 20-30 min, to faktycznie może się okazać że nie potrzebujesz żadnych suplementów.
- Taaa... pokaż mi takiego człowieka!
- No właśnie... 

Niech POST będzie z Tobą - czyli dieta doktor Dąbrowskiej

Drukuj
Utworzono: 16 wrzesień 2016

Niech post będzie z tobą

Kolega chwali się:
- Wczoraj się ważyłem i zszedłem z wagą poniżej setki.
- Super, gratuluję - odpowiadam. A ile zrzuciłeś? 
- 2 kg.
- Ok, a nie chciałbyś więcej np. 15kg? 
- Jak?
- Dieta warzywno-owocowa doktor Dąbrowskiej. To naprawdę działa. Sprawdzone w domu, na żywym organizmie ;-).
- Eee nie…, nie jem już mięsa, nie mam czasu...

Nawet nie zapytał o szczegóły. A na biurku reklamówka z lekami na różne choroby. Uważa, że wie lepiej. Nie pozwolił sobie pomóc. Szkoda. Ale jak ktoś nie chce, to na siłę nic się nie da. 

Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca?

Drukuj
Utworzono: 11 listopad 2015

Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca

Można na to pytanie oczywiście szybko odpowiedzieć:

  • Bo zwierzęta nie maja polityków. Prawda? Pewnie tak, niejeden polityk potrafi podnieść ciśnienie poczciwemu obywatelowi.

 

  • Bo zwierzęta się nie żenią (lub nie wychodzą za maż - będę sprawiedliwy). Jest tak? No jasne, nie okłamujmy się, że życie to sielanka, a druga połowa to anioł. Oczywiście kiedyś wszyscy będziemy aniołami, ale do tego czasu, wiele jeszcze się wydarzy...

Yerba Mate - skąd się bierze ta moc?

Drukuj
Utworzono: 11 październik 2015

yerba mate

Kiedyś oglądając programy Cejrowskiego, nie bardzo wiedziałem, co ten facet pije? Ale zaintrygowało mnie to i podjąłem wyzwanie. Na początku, z pewna taka nieśmiałością sięgnąłem po moja pierwsza yerba mate i musze powiedzieć, że nie od razu bylem zachwycony. Pierwsze wrażenie, no cóż... to chyba nie dla mnie... Ale ja tak łatwo nie odpuszczam. Wiem, że są tacy, którzy "małej czarnej" nigdy nie zdadzą. Ja "zdradziłem" i nie żałuję. Zabrzmiało dwuznacznie, ale warto mieć szerokie horyzonty. To jak jest ze smakiem yerby?  

UV-Paranoja

Drukuj
Utworzono: 20 lipiec 2015

!Nie wychodź na słońce bo się poparzysz!

!Przed wyjściem na słońce nałóż wcześniej krem z filtrem i to przynajmniej 30-tkę!

filtr UV opalanieTakie teksty można by mnożyć. Są to "dobre rady" napływające do nas zewsząd. Pytanie, czy aby na pewno są dobre? Czy wiemy, co robimy, chowając się przed słońcem lub nakładając krem z wysokim filtrem UV? Czy rzeczywiści unikniemy raka skóry? A może coś tracimy?

Nie wiedząc tego wszystkiego, o czym mówi ten artykuł, ja sam w międzyczasie popełniłem wiele błędów. Jako dziecko, nie stroniłem od słońca. Pamiętam, mieszkając na wsi, ludzi ciężko pracujących przez cały dzień na polu, opalonych na brąz. Nie stosowali filtrów UV. Czy zachorowali na raka skóry? Nie słyszałem o takich przypadkach... Czy byli ogólnie zdrowi? TAK! i to jeszcze jak. 

Jak pozbyć się męża (albo żony)

Drukuj
Utworzono: 09 listopad 2014

Jak pozbyć się męża albo żony

Nie wiesz jak, a chciałabyś (lub chciałbyś), bo masz dość? To bardzo proste. Sposób, który podaję oddali także, od Ciebie wszelkie podejrzenia, tak więc uważam że jest w 100% bezpieczny. Nie potrzebujesz wymyślnych trucizn, ani narzędzi. Możesz to zrobić w biały dzień, bez żadnej konspiracji. Jedyny minus to taki, że nie jest to sposób z natychmiastowym skutkiem, ale nieco oddalonym w czasie. Ale dzięki temu właśnie masz doskonałe alibi. ;-) A teraz szczegóły:

Ile marchewki w marchewce?

Drukuj
Utworzono: 04 listopad 2014

 marchew, wartości odżywcze

A ile jabłka w jabłku? Okazuje się, że różnice są kolosalne i sięgają nawet 87%
Nie wierzysz? Czytaj dalej.

Zazwyczaj, gdy mówimy o niezdrowej żywności na celownik bierzemy przede wszystkim chemiczne dodatki do żywności tzw. "E". Słowo wytrych to: konserwanty. Utożsamiamy je z całym złem, jakie trafia do nas w żywności. Gdy mówimy o mięsie to myślimy: hormony i antybiotyki, którymi nieszczęsne zwierzęta są faszerowane (nawiasem mówiąc hormony są zakazane w świetle prawa i do tej pory nie natrafiłem na żadne badanie potwierdzające, aby ktoś je stosował w Polsce, w ostatnich latach, no, ale stereotyp to stereotyp). Rozprawiając o konwencjonalnych warzywach i owocach gdzieś po głowie krąży nam słowo: pestycydy. Cóż, ciągle doszukujemy się tego, czego być nie powinno w żywności. To nas przeraża i jest tematem rozmów przy rodzinnym stole. Zgoda. Tak faktycznie jest, ale to dopiero jedna strona medalu.

Czy dobry mikrob to martwy mikrob?

Drukuj
Utworzono: 29 październik 2014

Efektywne mikroorganizmyNa to pytanie większość ludzi odpowie prawdopodobnie twierdząco, dlatego że bakterie źle nam się kojarzą. Powodują infekcje, choroby, męczą nas i w ogóle lepiej, aby ich nie było. A więc co? Wyciągamy ciężką artylerię i prowadzimy ostrzał, antybiotykami, antybakteryjnymi mydłami, chemią gospodarczą, środkami ochrony roślin. Wszędzie tylko CHEMIA, CHEMIA, CHEMIA... "A bakterie się nie poddają. Sama tylko salmonella namnaża się w tempie geometrycznym. Dzieli się na dwie, co pół godziny. Jeśli więc na świecie pozostanie choćby jedna z nich, to wystarczy tydzień, a znów będzie ich dość, aby wszystkich ludzi na ziemi przyprawić o biegunkę."

Czy dobra krowa to majątku połowa?

Drukuj
Utworzono: 12 sierpień 2014

Ekologia dla dzieciCzy zachwyca Cię dżdżownica?
Czy to sposób jest jedyny pestycydy lać w rośliny?
Jak kupować żeby się nie rozczarować?
Jak bez problemów i błędów licznych rozpoznać produkt ekologiczny?
Na te pytania i wiele innych znajdziesz odpowiedzi w książce "Zielony Kociołek" wydanej przez organizację Zielona Przestrzeń.

Książka naprawdę mnie urzekła. Odpowiednia zarównio dla starszych, jak i młodszych. Pisana barwnym, ale nieskomplikowanym językiem. Doskonale przekazuje sedno sprawy. Szczególnie polecałbym czytanie tej książeczki dzieciom. Sam widzę jak wiele osiągnaliśmy z żoną, tłumacząc naszym dzieciom dlaczego reklamy telewizyjne nie mówią całej prawdy, gdzie są haczyki i co należy robić, żeby nie dać się zwariować.
Publikacja do pobrania w formacie pdf [4,7 MB] -> http://zielona.org/assets/files/2014/zielony_kociolek.pdf
Więcej informacji -> http://zielona.org/Zielony-kociolek

Polecam. Mirek, Kukurykuuu.pl

Koty wiedzą lepiej

Drukuj
Utworzono: 16 kwiecień 2014

Koty wiedzą lepiejUżywanie zwierząt do testów jest oczywiście nieetyczne. Jednakże od tej reguły wielu ludzi robi wyjątek i ja także. Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch kotów, których często używamy do testowania żywności. Jeśli dajmy im na przykład szyneczkę, a żaden z nich po obwąchaniu nie ma ochoty do konsumpcji, to człowiek także nie powinien jej jeść. Podobnie inne produkty. Zdumiewający jest jednakże wybór wody przez zwierzęta. Zauważyliśmy, że wolą wypić deszczówkę niż kranówkę (!)

Copyright © 2012-2017 Kukurykuuu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla 1.7 Templates designed by college jacken