Kto tu rządzi?

Czy wiesz, że na 10 komórek w twoim organizmie tylko 1 jest Twoja?

To może być zaskakujące, ale pozostałe 9 to różnego rodzaju mikroorganizmy – goście mile widziani oraz ci nieproszeni (niestety). I co? Myślisz, że Ty rządzisz? Dobre sobie… Przede wszystkim, to one decydują o tym, jak się czujesz, czy jesteś zdrowy i na co zachorujesz w najbliższym czasie. Mają też swoją fizyczną wagę. Jeśli po kuracji antybiotykowej straciłeś kilka kilogramów, to wiedz, że około 1-2 kg z tego stanowiły bakterie, które antybiotyk wybił bez litości. Niestety zginęły wszystkie i te złe, i te dobre… Za to pozostała swoboda do rozwoju grzybów, a grzyby to bardzo trudny przeciwnik. Co to za władca, który uśmierca swoich poddanych? Czy tyran długo tak może bezkarnie siać zniszczenie? Historia pokazuje że, „nosił wilk razy kilka. ponieśli i wilka”. A więc to kwestia czasu…

Co robić?

Dowiedzieć się jak wyprosić nieproszonych gości i stworzyć dobre warunki dla tych, którzy mają zostać. Podkreślam, że nieproszonych gości nie można zabijać, bo:

po pierwsze, żaden chemiczny lek nie działa całkiem selektywnie, zniszczysz więcej niż planujesz, a odbudowa nie jest taka prosta, lakcid, lacidofil czy inne nowoczesne probiotyki, dostarczą co prawda dobrych bakterii, ale nikt nie gwarantuje ile z nich pozostanie żywych następnego dnia,

po drugie pasożyty, bakterie w formie przetrwalnej nie zostaną zgładzone, a w stosownym czasie wrócą do życia i pomnożą się na nowo, a więc syzyfowa praca,

po trzecie istnieją nieszkodliwe, przyjazne, w pełni naturalne sposoby na to, jak oczyścić organizm i przywrócić równowagę, której niestety brakuje u większości ludzi w krajach tzw. wysokorozwiniętych.

Gdzie najlepiej czują się „złe” bakterie i pasożyty? W środowisku kwaśnym. A więc jedząc produkty, które zakwaszają, lista dostępna tutaj, dajemy im świetne warunki do rozwoju. To samo środowisko uwielbiają komórki nowotworowe. A więc słodkie bułeczki doskonale wspomagają rozwój raka i innych pasożytów. Idąc skrótem, jedz to, co nie zakwasza. Większość warzyw i owoców, ma właściwości alkalizujące, czyli to, czego potrzebujemy. Pod wcześniej wymienionym linkiem znajduje się także lista produktów zasadowych.

Dobrze jest pić alkaliczną wodę. Zatrzymajmy się przy niej przez chwilę. Można ją kupić w sklepie (nie jest łatwo, ale bywa, że gdzieś jest dostępna) lub stworzyć samemu w domu. Sposobów jest kilka: 

Pierwszy: kupić koralowca, wrzucić saszetkę, poczekać 10 min i jest.

Drugi: kupić jonizator (jest to wydatek nie ukrywam) i produkować sobie wodę alkaliczną w zaciszu domu.

Trzeci: sposób mało znany, ale podobno stary jak świat: użyć sody oczyszczonej, 5-10g  na 5l powoduje zmianę pH wody oraz usunięcie zanieczyszczeń.

Być może są jeszcze inne sposoby których nie znam. Czekam na odzew.

Wiem, że się powtarzam, ale napiszę to raz jeszcze:  to, co słodkie (wbrew pozorom) zakwasza, a to co kwaśnie wręcz przeciwnie. Nie mając tej wiedzy któż by pomyślał, że kiszona kapusta jest produktem, który doskonale odkwasza organizm?

Ok, jeśli ktoś weźmie sobie temat do serca i uda mu się stopniowo zmienić nawyki żywieniowe,  to dobrze jest jeszcze pomóc swojemu organizmowi ostatecznie rozliczyć się z „historią”. Sposobów jest kilka. Świetna pod tym względem jest kilkutygodniowa dieta warzywno-owocowa doktor Ewy Dąbrowskiej.

Istnieją też na rynku gotowe programy oczyszczania organizmu ze złogów i pasożytów, zawierający zestaw suplementów oraz wskazówki, co i jak, aby w ciągu dwóch tygodni nie zrobić sobie krzywdy. Znany jest mi program o nazwie Colo Vada. Znam też ludzi, którzy go zastosowali, a rezultaty zawsze były, co najmniej dobre, jeśli nie bardzo dobre.

Interesującym produktem jest ziemia okrzemkowa. Sprawdziłem na własnej skórze i mogę polecić. Jest to produkt w pełni naturalny, który pomaga usunąć z organizmu toksyny, pasożyty i grzyby. Szczególnie w przypadku grzybów jest to ogromna zaleta, bo przeciwnik jest trudny i podstępny.

Po co napisałem ten krótki artykuł? Żeby przedstawić ciekawostkę? Może i tak… Mam nadzieję, że będzie on także jakimś drogowskazem. Kto wie… 

Mirek, Kukurykuuu.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *